نشست خبری انیمیشن آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر

نخستین نشست مطبوعاتى در روز دوم جشنواره فیلم فجر با نقد و بررسى انیمیشن «آخرین داستان» اولین انیمیشن بلند سینمایی اشکان رهگذر با اجراى محمود گبرلو برگزار شد. این فیلم که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ در استودیو هورخش توسط احسان رسول‌اف تولید شده برداشتی آزاد از داستان ضحاک «شاهنامه» فردوسی است.  در این نشست اشکان رهگذر کارگردان فیلم، احسان رسول‌اف تهیه‌کننده، تینا پاکروان انتخاب‌کننده صداپیشگان، مجید مظفرى، اشکان خطیبى و بانیپال شومون صداپیشه، ژینوس پدرام تدوینگر و علیرضا علویان (طراحى و ترکیب صدا) در این جلسه حضور داشتند.
در ابتداى جلسه مجید مظفرى گفت که به خاطر اتفاقات مراسم افتتاحیه حتى حاضر نبود ده دقیقه در این جشنواره شرکت کند ولى به خاطر تلاش نه‌ساله همکارانش و حمایت از سینماى انیمیشن در این جلسه شرکت کرده است. اشکان رهگذر در پاسخ به این سوال که چرا انیمیشن را دوبعدى ساخته و نه سه‌بعدى که این روزها محبوبیت دارد گفت که این طور نیست و سینماى جهان مجددا دارد به سمت تولید انیمیشن دو بعدى مى رود. تینا پاکروان هم درباره صداپیشگان فیلم گفت که سعى کرده‌اند با انتخاب بازیگران مشهور همه صداپیشگان فیلم، حرفه‌اى باشند و صدای‌شان براى مردم شناخته‌شده باشد. احسان رسوال اف گفت که برادران رهگذر جوانى خود را در این کار گذاشتند و ادامه داد که این پروژه خیلى خاص و حاصل عشق به سینماست و بعید است دیگر تکرار شود. رهگذر هم در پاسخ به سوال درباره تنوع موسیقى فیلم گفت که شاهنامه اثرى متعلق به همه ایرانیان است، براى همین در فیلم موسیقى‌هاىی از مناطق مختلف ایران را در آن مى‌شنویم و با کریستف رضاعى پنج سال درباره موسیقى نواحى و تلفیق آن با موسیقى ارکسترال تحقیق کردیم. او از شهرام ناظرى نیز بابت همکارى تشکر کرد. رسول‌اف نیز گفت که این فیلم کاملا مستقل تهیه شده و به همین دلیل تولید آن نه سال طول کشیده است. رهگذر در جواب این سوال که این فیلم براى چه گروه مخاطبى ساخته شده چون مناسب کودکان نیست گفت که فیلم براى نوجوانان بالاى سیزده سال و بزرگسالان ساخته شده و قطعا مخاطبش کودک نیست. رسوال‌اف هم تاکید کرد که فیلم براى رده‌بندى سنى PG-13 یعنى سیزده سال با راهنمایى پدر و مادر طراحى شده است.

پخش انحصاری گزارش های تصویری مجله فیلم از جشنواره فیلم فجر از کلوپ آپ، اپلیکیشن آپ و دانلود از 

۷۳۳.ir 

خبرهای سینمایی مجله فیلم را در اینستاگرام تلگرام اپلیکیشن (ماهنامه سینمایی فیلم) و کانال مجله فیلم در سایت آپارات دنیال کنید.

درباره نویسنده

مدیر مدیر وب سایت ماهنامه سینمایی فیلم

شما ممکن است علاقه مند باشید به

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *