نشست خبری فیلم ماجرای نیمروز: رد خون به کارگردانی محمدحسین مهدویان

آخرین نشست خبری سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به نقد و بررسی فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون» اختصاص داشت. در این جلسه که اجرای آن مانند دو نشست قبلی بر عهده حمیدرضا مدقق بود، محمدحسین مهدویان کارگردان، هادی حجازی‌فر، جواد عزتی، مهدی زمین‌پرداز، حسین مهری، محمد عسگری، بهنوش طباطبایی و هستی مهدوی بازیگران، محمود رضوی تهیه‌کننده، ابراهیم امینی نویسنده، هادی بهروز فیلم‌بردار، کامران حجازی مجری طرح، ایمان کرمیان طراح جلوه‌های ویژه میدانی، سینا قویدل طراح جلوه‌های بصری و حبیب خزاعی‌فر آهنگساز فیلم حضور داشتند. مهدویان در ابتدا گفت که در «ماجرای نیمروز» تعداد شخصیت‌های جذاب زیاد بودند در نتیجه می‌خواستند که قصه دیگری را با این شخصیت‌ها تعریف کنند. رضوی گفت که ساخت این فیلم کاری سخت و سنگین و مانند راه رفتن روی لبه تیغ بود. هادی حجازی‌فر هم اشاره کرد: مهم است که طرفداران شخصیت‌های فیلم قبلی آنها را در این فیلم بپذیرند و باور کنند. جواد عزتی نیز گفت که در فیلم جدید هفت سال از داستان قبلی گذشته و تماشاگر باید به این فکر کند که چه بر آنها گذشته که چنین تغییر کرده‌اند و متفاوت عمل می‌کنند.

مهدویان در پاسخ به این‌که فیلم‌سازی وابسته و دولتی است توضیح داد که مطابق عقاید خودش فیلم می‌سازد. بهنوش طباطبایی درباره نقشش گفت که در سه سال اخیر بازی در هیچ فیلم و سریالی را قبول نکرده چون اکثر پیشنهادها فقط به فیزیک و ظاهر بازیگر اهمیت می‌دهند اما وقتی بازی در این فیلم پیشنهاد شد خیلی خوشحال شده چون مهدویان فیلم‌سازی است که فیلم‌هایش به دل مردم نشسته و بازیگر در فیلم‌های او باید از خودش بگذرد و بجنگد. ابراهیم امینی در خصوص چندپاره بودن فیلم‌نامه گفت این فیلمنامه چند داستان دارد که مجزا شروع ولی در نهایت در هم تنیده می‌شوند. او درباره مرگ عباس زریباف گفت که این صحنه طبق واقعیت نیست چون کسی از نحوه مرگ او اطلاع دقیقی ندارد و آنها تخیل کرده‌اند. او گفت که شخصیت افشین را خودشان ساخته‌اند ولی شخصیت کمال را نه، و البته آن چه در واقعیت برایش اتفاق افتاده چیزی که در فیلم دیده می‌شود نیست. رضوی در مورد خشونت در فیلم گفت که خشونت در آن عملیات خیلی شدید بوده و واقعیت جنگ هم جدی است. مهدویان درباره بازسازی بغداد گفت که خلق بغداد یسی سال پیش یکی از چالش‎های اصلی‌شان بوده که در نهایت با تلفیق تصاویر واقعی و جلوه‎های بصری موفق شده این صحنه‌ها را بسازند. او در مورد عدم نمایش افراد مهمی چون محسن رضایی در عملیات مرصاد گفت که خیلی افراد مثل آقایان هاشمی‌رفسنجانی، شمخانی، رضایی… در این عملیات حضور داشته‌اند، اما فیلم در مورد عملیات مرصاد نیست بلکه درباره شخصیت‌های امنیتی است و داستان دیگری را در دل عملیات دنبال می‌کند.

پخش انحصاری گزارش های تصویری مجله فیلم از جشنواره فیلم فجر از کلوپ آپ، اپلیکیشن آپ و دانلود از

۷۳۳.ir

خبرهای سینمایی مجله فیلم را در اینستاگرام تلگرام اپلیکیشن (ماهنامه سینمایی فیلم) و کانال مجله فیلم در سایت آپارات دنیال کنید.

درباره نویسنده

مدیر مدیر وب سایت ماهنامه سینمایی فیلم

شما ممکن است علاقه مند باشید به

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *