نشست خبری فیلم آشفته‌گی به کارگردانی فریدون جیرانی

اولین نشست خبری در روز آخر جشنواره در سینمای مطبوعات به بررسی فیلم «آشفته‌گی» پرداخت. در این جلسه فریدون جیرانی نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، بهرام رادان، مهناز افشار و نسیم ادبی بازیگران، مسعود سلامی فیلم‌بردار، امین میرشکاری صدابردار، کارن همایون‌فر آهنگساز، مارال جیرانی طراح لباس و کامیاب امین‌عشایری طراح صحنه فیلم  حضور داشتند و اجرای نشست بر عهده حمیدرضا مدقق بود. در ابتدا فریدون جیرانی درباره شباهت «آشفته‌گی» به «خفه‌گی» گفت که این فیلم داستان بیشتری دارد و جان‌دارتر است. او گفت این دو فیلم تجربه‌ای در فرم‌اند و ساخت چنین فیلم‌هایی در ایران سخت است. جیرانی توضیح داد که این تجربه را به دلیل فضای عاشقانه‌اش بیشتر دوست دارد. او در مورد  لحن سرد فیلم گفت که نمی‌خواسته فیلم شبیه نوآرهای آمریکایی شود و بیشتر می‌خواسته به سمت فیلم‌های نوآر فرانسوی برود.

مسعود سلامی درباره قاب‌بندی فیلم گفت این یک فیلم تجربی است و برایش جالب است که فریدون جیرانی در این سن و سال هنوز به دنبال تجربه است. او توضیح داد همان طور که فکر می‌کرده «خفه‌گی» باید سیاه و سفید باشد فکر می‌کرده در «آشفته‌گی» هم باید اتفاق جدیدی بیفتد و قاب‌هایش کج‌ باشند. بهرام رادان درباره بازی در فیلم گفت که جیرانی یک برند است و نزدیک به بیست سال است که می‌خواسته با او کار کند. رادان تاکید کرد که این فیلم تجربه‌ای‌ست که شاید هر کس شجاعت انجام آن را نداشته باشد.

مهناز افشار هم گفت جیرانی کارگردان مورد علاقه‌اش است. جیرانی درباره برداشت آزاد از یک فیلم خارجی گفت که طرح این فیلم را حسن حسینی به او داده و فکر می‌کند که حسینی پانزده سال پیش فیلمی به نام «دوقلوها» دیده که قصه را از آن گرفته و جیرانی از همان موقع قصد ساخت فیلم‌ را داشته است. او در ادامه گفت باز هم از این ریسک‌ها خواهد کرد و درباره شخصیت‌های فیلم‌هایش گفت که بسیاری از شخصیت‌های فیلم‌هایش دچار نوعی سرگشتگی هستند. او در مورد ادای دین به ساموئل خاچیکیان هم گفت که به احتمال زیاد فیلم «دلهره» خاچیکیان را بازسازی خواهد کرد و در صورت ساخت، بخشی از درآمد آن را به خانواده او خواهد داد. در ادامه گفت خاچیکیان را بسیار دوست دارد و اینکه در آن زمان یک نفر مثل او اهل ریسک بوده قابل تقدیر است.

پخش انحصاری گزارش های تصویری مجله فیلم از جشنواره فیلم فجر از کلوپ آپ، اپلیکیشن آپ و دانلود از 

۷۳۳.ir 

خبرهای سینمایی مجله فیلم را در اینستاگرام تلگرام اپلیکیشن (ماهنامه سینمایی فیلم) و کانال مجله فیلم در سایت آپارات دنیال کنید.

درباره نویسنده

مدیر مدیر وب سایت ماهنامه سینمایی فیلم

شما ممکن است علاقه مند باشید به

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *